30-й День Незалежності України: Зеленський оголосив програму святкування

144
shlyahta.com.ua

30-у річницю Незалежності Україна святкуватимуть три дні, під час яких проведуть парад і започаткують нові премію та саміти.

Про це під час пресконференції повідомив президент України Володимир Зеленський.

Під час пресконференції президент України презентував символ 30-річчя незалежності України, ним стала квітка «Ти у мене єдина». До того уже під час святкування Дня Незалежності по всіх регіонах презентують свою квітку, яка матиме власні колір, символ, образ.

«У нас було 12 прекрасних кампаній — вони безкоштовно це робили для нас, для Незалежності України, для такого свята. Львів’яни перемогли. Прекрасна кампанія. Ось таку квітку вони нам подарували. Це головна квітка 30-річчя, символ України — «Ти у мене єдина». Мені здається, що це правильний символ нашої державності. Це така наша країна. Вона не просто квітуча, а питання, що нас не затоптати, нас не зрізати, нас не зламати — ми все одно будемо квітучою країною і точно, ми в цьому впевнені, розквітнемо», — пояснив він.

Зеленський повідомив, що свято складатиметься з трьох днів. Участь у заходах візьмуть представники близько 30 країн.

Так, 22 серпня відбудеться нагородження Президентською відзнакою «Національна легенда». Премія створена на честь 30-річчя незалежності України, її планують повторювати щороку.

23 серпня на День прапора в усіх регіонах України піднімуть великі прапори, які до того спеціально встановлять і залишать на постійній основі.

Уперше відбудеться саміт «Кримської платформи», на який запрошено президентів, прем’єр-міністрів, голів церков, спікерів і міністрів закордонних справ іноземних країн. Під час заходу триватимуть перемовини й мають підписати декілька документів.

До того ж президент України зауважив, що лідери запрошені разом зі своїми дружинами та чоловіками — це підштовхнуло на створення першого в Україні саміту Перших леді та джентльменів. На цьому саміті піднімуть низку питань, які зазвичай іноземні представники не обговорюють під час міжнародних зустрічей.

Наприкінці дня в Національному Академічному театрі опери та балету України відбудеться концерт «Легенди оперу та балету», на ньому виступатимуть, як українські, так й іноземні артисти.

24 серпня у Києві та Одесі відбудеться парад Збройних Сил України, на ньому представлять військову техніку в небі, на воді та на землі.

Закінчуватиме святкування Дня Незалежності концерт із українськими зірками, він відбудеться у Києві, на НСК «Олімпійський».

Протягом трьох днів триватимуть й особисті зустрічі українських та іноземних лідерів. Також, Володимир Зеленський повідомив, що в один із днів святкування у столиці презентують першу Конституцію Пилипа Орлика, вона вперше з’явиться в Україні і залишиться тут. Кияни та гості міста зможуть безкоштовно побачити документ в живу.