+10 історичних будівель занесли до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва

35
facebook.com/YuriyTatsiy

Протягом 2020 року 10 історичних будівель та їх елементів було занесено до Переліку об’єктів культурної спадщини м. Києва.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини» навколо пам’яток культурної спадщини мають встановлюватись охоронні зони та зони регулювання забудови. В них окремо регулюється висота будівництва, розмір, архітектурні рішення, масштабність. В свою чергу, Департамент містобудування та архітектури КМДА отримує від Мінкульту або Департаменту охорони культурної спадщини інформацію про встановлення нових зон обмежень та заносить їх до містобудівного кадастру. Найближчим часом всі ці документи також будуть доступні на сайті кадастру», — пояснив Юрій Тацій.

Він також підкреслив, що всі пам’ятки культурної спадщини у місті Києві можна переглянути на мапі інформаційно-аналітичної системи «Майно».

Загалом протягом минулого року 10 будівель у Києві отримали охоронний статус.

Тож, департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс такі об’єкти до переліку:

—    горжова стіна та відкриті артилерійські каземати оборони рову з потерною у валу Васильківського укріплення (вул. Євгена Коновальця, 44);
—    скарпова стіна та потерна ІІ Капоніру Госпітального укріплення ХІХ століття (вул. Госпітальна, 24-А, музей «Київська фортеця»);
—    будинок звукозапису Українського радіо (вул. Леоніда Первомайського, 5-В);
—    будинок, в якому мешкали скульптори І. В. Макогон і художниця Т. Н. Яблонська (пров. І. Мар’яненка, 14);
—    флігель із крамницями (вул. Верхній Вал, 16/4);
—    ритуальні корпуси Київського крематорію (вул. Байкова, 16);
—    будинок Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71);
—    будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації (вул. Антоновича, 180).

Як повідомляло BitukMedia: