Вирощування конопель в Україні назвали перспективним шляхом розвитку для фермерів

218

Вирощування технічних конопель є перспективною нішею і може стати трампліном, який забезпечить успішний старт для розвитку малих і середніх фермерських господарств в Україні.

Про це йшлося під час конференції «Український трав’яний агробізнес», яка відбулася в Миколаєві, передає Delo.ua.

«Уже деякий час у всьому світі спостерігається значне зростання попиту на продукцію з технічної конопель. В Європі її площі за останній час зросли в кілька разів. В Україні також намітився певний прогрес в цьому напрямку, адже тут зосереджений великий потенціал для вирощування цієї культури, в тому числі і в Миколаївській області. Ще 20 років тому тут, як і в інших регіонах України, вирощували великі обсяги цієї культури. Потім цей процес різко скоротився, а сьогодні ми знову відновлюємо виробництво технічної до оплі «, — розповів директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

За його словами, в 2011 році в Україні тільки два суб’єкти сільськогосподарської діяльності сіяли коноплю — в Сумській і Волинській областях. Адже після кампанії по боротьбі з вирощуванням нарковмісних культур її площі різко скоротилися через те, що охорона плантацій в структурі собівартості вирощування займала 30%.

Але з 2012 року, після виходу постанови Кабміну про сприйняття конопель як звичайної сільськогосподарської культури, ситуація змінилася. Все більше сільгоспвиробників стали звертати увагу на цю культуру. Єдиною проблемою залишилося те, що для її вирощування потрібна відповідна ліцензія. Але, на думку фахівців, проблем з її отриманням немає.

«Отже, вирощування технічних конопель зараз може стати саме тим трампліном, який забезпечить успішний старт для подальшого розвитку малим і середнім фермерським господарствам. Це лише питання часу і зацікавленості», — вважають експерти.

Відомо, що зараз в Україні налічується близько 4 — 4,5 тисячі гектарів конопель, причому в різних областях, і ця цифра постійно збільшується.

«Сьогодні у виробників є всі можливості для її вирощування, і попит на неї зростає. Адже з неї виготовляють ліки, продукти харчування, будматеріали, текстиль, одяг, взуття та багато іншого. Причому все це стає все більш популярним в країнах Європи. Це екологічно чистий продукт, натуральний, безпечний, має високі споживчі та лікувальні цінності. Але ринок сьогодні ще обмежений, тому українським аграріям є куди рухатися «, — упевнений Кабанець.

Зазначено також, що сьогодні більшу частину вирощеної в Україні технічних конопель експортують за кордон, зокрема в Китай, Польщу, Нідерланди та інші країни світу.

Що стосується українського споживача, то зараз доступність продукції з конопель для рядового громадянина залишається досить обмеженою через її вартості. Скажімо, ціна на конопляну олію в десять разів вище, ніж на соняшникову, але мова йде про зовсім іншому рівні якості цього продукту.

Як наголошується, в даний час також стає популярною взуття та одяг з конопель, які вже виробляють в Житомирській області та в Києві, а ще це чудова сировина для виробництва протеїнів, ліків, будматеріалів та іншого.

Як повідомляло BitukMedia, технічної коноплями в Україні засіяно лише 1/30 колишніх обсягів.