Технічні коноплі: засоби гігієни від А до Я

108

Нарівні з харчуванням, гігієна є вкрай важливим складником здоров’я. Чиста шкіра, зуби і волосся не тільки данина загальноприйнятим нормам, а й профілактика захворювань.

Складно собі уявити здорові зуби, якщо немає їх щоденної ретельного чищення. Або «справний» кишечник, якщо людина їсть брудними руками. Технічні коноплі подбають не тільки про хороше самопочуття зсередини за допомогою своїх поживних харчових властивостей, але і допоможуть дотримуватися гігієни, запобігаючи хворобам іззовні.

Конопляне мило: не сушить шкіру

Один із найбільш затребуваних продуктів щоденної гігієни – мило, адже людина миє руки багато разів за день. А з урахуванням пандемії коронавірусу цей процес почастішав у рази. Засоби з догляду на основі конопель представлені широким асортиментом товарів. Щоб оцінити всі їхні переваги, «на пробу» можна взяти базовий продукт – мило.

Фото: hippiebutter.com

Шкіра людини – найбільший орган, і натуральне конопляне мило не тільки безпечне, але і корисне для неї. У складі такого мила корисні жирні кислоти, які можуть допомогти при сухій, пошкодженій шкірі, при свербежу, а також при деяких недоліках і захворюваннях, таких як екзема, псоріаз і прищі. Мило з техконопель ніжно очищає, не позбавляючи шкіру природних жирів, допомагає при опіках і підходить для будь-якого типу шкіри і віку. На відміну від антибактеріальних і протигрибкових синтетичних аналогів, воно не містить популярного компонента – триклозану. Згідно з дослідженням Science Translation Medicine, триклозан збільшує частоту коліту і раку товстої кишки, але попри заборони, досі застосовується.

Конопляне мило є неперевершеним омолоджувальним продуктом, що уповільнює окислення, спричинене вільними радикалами. Якщо добре спінити, його можна використовувати як засіб для гоління.

Мило на основі олії з насіння техконопель можна купити, а можна зробити в домашніх умовах, за необхідності ефекту скрабу варто додати до складу і саме зерно.

Техконоплі для ротової порожнини

Красиві зуби – ознака здоров’я і достатку. Із зубної пасти та щітки починається день людини і ними ж і закінчується. Зубні пасти з техконоплями – чудовий засіб для догляду за порожниною рота. Вони ефективно очищають, запобігають чутливості зубів та кровоточивості ясен, а завдяки м’яким антисептичним і протизапальним властивостям сприяють загоєнню ранок або тріщин.

Нещодавно паста з конопляною олією з’явилася в лінійці одного з транснаціональних гігантів. У компанії підкреслюють натуральність нового інгредієнта, а також корисність збагаченого складу для зміцнення зубів і захисту порожнини рота.

Скористатися пастою, звичайно ж, неможливо без щітки. Зроблені з техконопель, вони нетоксичні і біорозкладні.

Фото: upi.com

Технічні коноплі – прекрасна екологічна сировина для лиття різних товарів і друку їх на 3D-принтерах. За словами одного з виробників, щітки з конопляних біокомпозитів поєднують у собі міцність і пружність.

Туалетний папір із конопель

Із конопель виробляють різні целюлозно-паперові вироби для гігієни – серветки, рушники й туалетний папір. Спочатку туалетний папір призначався тільки для представників найвищих станів. Перший виробник, який запустив таку продукцію в комерційних масштабах у 1857 році, використовував для його виготовлення техконоплі, а для пом’якшення – добавку алое. І якщо сьогодні це досить делікатна тема, то в ті часи на кожен листочок такого паперу наносилось ім’я виробника.

Будь-яка конопляна паперова продукція виготовляється більш екологічним способом, не завдає шкоди довкіллю, тоді як перетворення деревних волокон у целюлозу вимагає інтенсивної хімічної обробки. Деякі види туалетного паперу цілком можуть викликати алергічні реакції, дріжджові інфекції та інші неприємні побічні ефекти. Виробництво паперу з конопель практично не вимагає хімічної обробки, а тому не містить токсичних залишків у кінцевому продукті. До того ж, технічні коноплі мають антибактеріальну активність щодо широкого спектру бактерій.