Зеленський з дружиною подарували вишиванки лідерам країн світу

362
Вишиванка
пресслужба Офісу президента

До Всесвітнього дня вишиванки президент і перша леді України відправили у подарунок лідерам країн світу традиційні українські вишиті сорочки.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«21 травня Україна відзначає День вишиванки — свято, покликане берегти та шанувати давні традиції нашого народу. Вишиванка — самобутній код нашого етносу із зашифрованими в оригінальних орнаментах оберегами та символами. Зі щирим серцем хочемо поділитися з вами частинкою української історії та автентики», — написали Зеленські в супровідному листі.

Символічні подарунки отримали, зокрема, президенти та перші леді США, Франції, Канади, Польщі, Туреччини.

День вишиванки — поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу. Його відзначають уже традиційно у третій четвер травня — цього року 21 травня.

Свято заснували в Чернівцях у 2006 році. Тоді студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але надалі свято вийшло на всеукраїнський рівень, а потім і за межі України.

Як повідомляло BitukMedia: