Засудження дій Росії та угоди на 400 млн євро: про що говорили і що підписали на 22 Саміті Україна-ЄС

39
фото: Офіс президента

22-й саміт Україна-ЄС у Брюсселі завершився підписанням шести спільних угод та засудженням, з боку ЄС, російської агресії на території України.  

Про це ексклюзивно в BitukMedia.

«Ми поділяємо спільні цінності демократії, верховенства права, поваги до міжнародного права та прав людини, включно з правами осіб, що належать до меншин, а також гендерної рівності. ЄС наголосив на своїй непохитній підтримці та відданості незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах», — зазначили в спільній заяві підсумків 22 Саміту України-ЄС, яку опублікували на сайті ОП.

Саміт був першою офлайновою зустріччю лідерів ЄС із главою країни-партнера у Брюсселі від початку коронавірусного карантину. За словами Шарля Мішеля, це зайвий раз «підкреслює відданість ЄС у відносинах з Україною». Очільник Європейської ради відзначив «дуже успішну співпрацю» України та союзу у боротьбі з COVID-19 та заявив, що сподівається на «ще тіснішу» (не лише щодо коронавірусу).

Окрім пандемії, на зустрічі говорили загалом про реформи та війну на Донбасі, зокрема лідери Євросоюзу нагадали про підтримку зусиль «Нормандського формату», ОБСЄ, Тристоронньої контактної групи та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

«Ми підтвердили наше рішуче засудження очевидного порушення суверенітету та територіальної цілісності України внаслідок актів агресії збройних сил Росії, починаючи з лютого 2014 року. Ми продовжуємо засуджувати незаконну анексію Криму», — наголосили представники ЄС.

Під час 22 Саміту Україна-ЄС було підписано шість документів про двосторонню співпрацю Україна-ЄС на загальну суму майже 400 млн євро. Три з них між урядом України та ЄС:

  • «Програма ЄС «Міцні регіони», відповідно до якої ЄС надасть Україні 30 млн євро. Цей документ має сприяти залученню допомоги ЄС для підвищення стійкості України, зокрема до гібридних загроз і дестабілізаційних ситуацій (COVID-19 тощо), а також збільшення потенціалу України з розбудови миру;
  • «Механізм розвитку громадянського суспільства України», ЄС надасть Україні 20 мільйонів євро. Цей документ про допомогу ЄС для зміцнення демократії в Україні;
  • «Кліматичний пакет для стабільної економіки: (CASE) в Україні», згідно з яким ЄС виділить 10 мільйонів євро. Пакет передбачає розробку та реалізацію політики й заходів для переходу до кліматично нейтрального, чистого, ефективного та безпечного енергопостачання та споживання.

Також підписали три угоди між урядом України та Європейським інвестиційним банком:

  • «Енергоефективність громадських будівель в Україні». Це про удосконалення процесу термомодернізації громадських будівель в Україні. Загальний внесок ЄІБ — 300 мільйонів євро;
  • «Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)», (входить дві угоди): на цей проєкт Україна отримає 30 мільйонів євро.

Як повідомляло BitukMedia: