За 5 років МЗС змінилося докорінно — Андрій Заяць

363

За останні 5-6 років дипломатична служба МЗС України змінилася найбільше за всю історію свого існування.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю BitukMedia розповів ексдержсекретар МЗС Андрій Заяць.

«За 5-6 років, я думаю, що дипломатична служба України змінилася найбільш докорінним чином за всю історію свого існування. І тут, складно мені навіть виокремити, що є першим, другим і третім за важливістю. Дуже є багато важливих аспектів», — розповів Заяць.

Він нагадав, що значно зросла роль і кількість жінок на керівних посадах. Це, на його думку, є великим позитивом для України, адже на початку її незалежності, МЗС був представником класичної радянської, дипломатичної служби.

«Усі чоловіки (ред. — на керівних посадах), бухгалтері — жінки, секретарки — це жінки, ну і одна-дві жінки на керівних посадах, щоб нічого не казали», — сказав дипломат.

Наразі ж, незалежно від змін керівництва й політичної ситуації в країні, жінки, як і чоловіки, можуть легко обіймати найвищі посади.

Окрім того, дипломатична держслужба стала доступнішою для вступу, зазначив ексдержсекретар.

«За останні роки дійсно зробили величезний крок в цьому напрямку. У 2020 році працює не те, що десятки, а сотні людей, які прийшли до нас за конкурсом. При чому, як в апараті, так і в закордонних установах», — підсумував Заяць.

Як повідомляло BitukMedia: