Відтепер Україна в складі Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН

17
ua-ekonomist.com

Україна увійшла до складу Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН, що підпорядковується ГА ООН через ЕКОСОР та Конференції Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО).

Про це повідомило МЗС України.

«Україна вже є гарантом продовольчої безпеки у багатьох країнах світу завдяки традиційно потужному продовольчому експорту. Входження до Комітету зі всесвітньої продовольчої безпеки ООН надає нашій державі додаткові можливості впливу на глобальну продовольчу політику. Україна надалі зміцнює роль гаранта світової продовольчої безпеки», – ідеться у повідомленні.

За результатами 2019-2020 маркетингового року Україна посіла перше місце у світі з експорту соняшникової олії, друге – з експорту ячменю, увійшла до четвірки найбільших експортерів кукурудзи та п’ятірки найбільших експортерів пшениці.

Багато знаєте про ФАО?

Україна приєдналася до ФАО у 2003 році, є членом більшості технічних комітетів та статутних комісій ФАО, стороною низки конвенцій.

За підтримки ФАО в Україні у 2016-2019 років реалізовувався 21 проект технічного співробітництва, а впродовж 2017-2020 – 4-річний проект ФАО з технічної допомоги Україні із захисту лісів та степів з бюджетом $12 млн.

Загалом Україна та ФАО співпрацюють у сфері розвитку сімейних фермерських господарств в Донецькій та Луганській областях, підтримки підприємництва у сільській місцевості для ветеранів антитерористичної операції.

Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) – спеціалізована установа системи ООН, що займається питаннями міжнародного співробітництва у галузі сільського господарства, підвищенням продуктивності сільського господарства і розвитком сільських територій. Діяльність ФАО спрямована передусім на подолання проблеми бідності і голоду, покращення харчування і вирішення проблеми продовольчої безпеки.

Як повідомляло BitukMedia: