Україна подала до Морського трибуналу ООН докази проти Росії

114

Україна підготувала для Міжнародного трибуналу ООН меморандум, пояснення із доказовими матеріалами для процесу проти РФ відповідно до Конвенції ООН з морського права.

Меморандум 21 травня під час онлайн-брифінгу підписав заступник глави МЗС Євген Єнін, агент України у міжнародних справах проти Росії.

Справа стосується захоплення українських моряків і трьох українських суден Росією у Керченській протоці в листопаді 2019 року. Меморандум та супровідні матеріали будуть передані в оцифрованому вигляді.

“Сьогодні ми передаємо нашу розгорнуту правову позицію на розгляд міжнародного трибуналу… Факти, зображання, докази і юридчна позиція – усе тут системно викладено”, – заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

“Ми не прагнемо помсти, ми прагнемо справедливості. І ми цієї справедливості будемо добиватися усіма доступними для нас засобами… Росія має відповісти за порушення Конвенції ООН з морського права, за утримання протягом 9 місяців наших моряків і протягом 11 місяців – наших кораблів”, – підкреслив міністр.

Зазначимо, що новим агентом України у справах проти РФ став заступник глави МЗС Євген Єнін, який замінив Олену Зеркаль. 

Міжнародна юридична команда, яка веде процес, залишилася незмінною, її костяк формують найняті консультанти, представники  юридичної компанії Covington & Burling, з якими МЗС продовжив контракт.

Україна вимагає від РФ також виплати фінансової компенсації,сума якої не розголошується. Йдеться про декілька мільйонів, які діляться співмірними частинами на компенсації держави як власникові затриманих кораблів і морякам.

Як повідомляло BitukMedia:

Як повідомляло BitukMedia: