«У нас не бюро задоволення «хотєлок» — у МЗС жорстко відповіли на вимоги Росії

71
Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба

Україна не розглядає варіант змінити Конституцію для закріплення правового статусу окремих районів Донецької та Луганської областей.

Аро це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба в інтерв’ю «Сегодня«.

«Коли Росія не влаштовує положення якогось закону України або законопроєкту, то це проблема Росії. Ми незалежна держава і будемо ухвалювати ті закони, які вважаємо за потрібне. Ми поважаємо свої міжнародні зобов’язання і завжди корелюємо наше законодавство з міжнародними зобов’язаннями, але жодна країна не буде нам вказувати, яким має бути закон. У нас не бюро задоволення «хотєлок» будь-яких країн», — сказав Кулеба.

Він пояснив, що Україна вже кілька років реалізовує реформу децентралізації і в рамках реформи ухвалюється законодавство, вносяться зміни до Конституції і саме в рамках цього процесу можна розглядати повноваження окупованих районів Донецької та Луганської областей.

«Що стосується згадок так званих ОРДЛО в Конституції, то для нас це неприйнятно і ми відверто про це говоримо з нашими партнерами», — підкреслив міністр.

Кулеба зазначив, що розраховує на те, що Росія займе конструктивну позицію щодо Мінських домовленостей і почне з першого і найважливішого правила Мінських угод – повне і всеосяжне припинення вигною.

«Будь-які спроби перекрутити Мінські домовленості, інтерпретувати їх таким чином, щоб реінтеграція відбулася на російських умовах, приречені на провал», — сказав він.

Як повідомляло BitukMedia: