Тож, кого підтримує США? Байден говоритиме з Путіним про Україну

15
usba.com.ua

Президент США Джо Байден планує на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним обговорити низку питань щодо України.

Про це повідомив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

«На думку Байдена, США та інші партнери офіційно стануть на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Це те, що ми маємо намір робити, але ми хочемо робити це за допомогою дипломатичного спілкування на високому рівні, а не через публічні заяви», — зазначив радник Байдена.

Так, за його словами, зустріч президентів планується на літо. Салліван нагадав, що Байден під час попередніх телефонних розмов із Путіним висловлював стурбованість щодо військ Росії поблизу України.

Що передувало?

13 квітня Байден телефонував Путіну і запропонував йому зустрітися найближчими місяцями у третій країні. Під час розмови американський президент зокрема заявив про стурбованість тим, що Росія нарощує військові сили в окупованому Криму та на кордонах України, і закликав Путіна до деескалації конфлікту.

Окрім того, президент США зазначив, що Штати будуть відстоювати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії ㅡ кібератаки російських хакерів та втручання у вибори президента.

Водночас Байден сказав, що хоче побудувати стабільні та «передбачувані» стосунки з Росією. У Кремлі не проти такої зустрічі й припускають, що вона може відбутися у червні 2021 року.

Зазначимо, що президент США також запросив Путіна на кліматичний саміт, який організувала американська сторона 22-23 квітня. Президент РФ запрошення прийняв і виступив на зустрічі.