США запроваджують санкції проти дослідницьких установ Міноборони РФ

32
Foto: Depositphotos

Міністерство торгівлі США запроваджує санкції щодо трьох науково-дослідницьких установ Росії.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на документ Бюро промисловості безпеки США, який підлягає публікації у Федеральному реєстрі 27 серпня.

«Ці 60 компаній визначені американським урядом, як такі, що діють усупереч національній безпеці чи зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів» — йдеться у документі.

У переліку опинилися компанії з Китаю, Франції, Гонконгу, Індонезії, Малайзії, Оману, Пакистану, Швейцарії і ОАЕ.

У чорний список увійшли і російські установи. Зокрема, йдеться про 33-й Центральний науково-дослідний випробувальний інститут Міноборони Росії у Саратовській області,  48-й Центральний науково-дослідний інститут Міністерства оборони( Кіров), включаючи філії в Єкатеринбурзі і Сергієвому Посаді; ФГУП «Державний науково-дослідний інститут органічної хімії та технології» («Держндіохт»)

У документі відзначається, що у влади США є підстави вважати 33-й ЦНДІ і Держндіохт, пов’язаними з російською програмою розробки і випробування хімічної зброї, а 48-й ЦНДІ і його філії — з програмою створення біологічної зброї.

Внесення цих організацій до переліку міністерства торгівлі означає, що американська влада вводить обмеження на експорт, реекспорт і передачу товарів згідно з наявними регламентами особам і організаціям, які представляють ризики для національної безпеки і зовнішньополітичних інтересів Сполучених Штатів.

Як повідомляло BitukMedia: