Київ чекає Байдена в гості: США та Україна побудували взаємну комунікацію

30

Між владою України та новою адміністрацією США вибудовується робоча комунікація, готується телефонна розмова між президентами та обмін візитами. Про це в ексклюзивному інтерв’ю BitukMedia розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

«Ми можемо говорити про візит Джо Байдена в Україну. Тим більше в цьому році є вагомі події (30-річчя Незалежності України – ред.), на які також запрошено президента США. Так само ми готуємо візит президента України до Сполучених Штатів Америки», — повідомив Ігор Жовква, додавши, що запрошення Байдену до України уже висловлено у письмовій формі в листах між президентами.

Він також наголосив, що Україна має контакти з новою адміністрацією, що підтверджує нещодавня розмова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби із Держсекретарем США Тоні Блінкеном. Окрім того, триває робота по лінії не лише Державного департаменту, а й Білого дому.

Також готується телефонна розмова між лідерами країн. «Безумовно така розмова відбудеться. Я б не драматизував — не відраховував дні, хвилини і години. Вона буде, так само як і взаємний обмін візитами», — сказав Жовква.

При цьому заступник керівника Офісу президента України закликав враховувати внутрішньо американську специфіку, оскільки президент Байден зараз концентрується не стільки на зовнішній, як на внутрішній політиці.

Що стосується порядку денного партнерства між країнами, то коло питань буде розширюватись. Окрім традиційної політичної підтримки, залучення США до Нормандського формату, процесу мирного врегулювання на Сході України, повернення українських територій та процесу деокупації Криму, Київ прагне включити питання і, наприклад, штучного інтелекту.

Відповідаючи на запитання про кандидатуру нового Посла США в Україні, Ігор Жовква підтвердив, що Київ чекає від Вашингтону кандидатуру очільника диппредставництва.

«З нетерпінням чекаємо нового посла Сполучених Штатів Америки. Хоча і наразі ми маємо досить хороші, відмінні стосунки з чинним складом посольства США в Україні», — зауважив дипрадник президента.

Український же посол в США Оксана Маркарова, приступить до виконання своїх обов’язків в США як тільки президент України підпише документ про призначення.