Росія почала продавати нафту у збиток: стали відомі показники цін

61
finance.rambler

Росія почала зазнавати збитків від експорту своєї нафти, адже експортні мита та вартість доставки нафти закордонним споживачам перевищили ринкову ціну, за якою таку нафту можна продати на світових ринках.

Про це повідомило агентство Argus.

При експорті російської нафти сорту Urals видобувні компанії мають здійснити витрати як на транспортування нафти із західного Сибіру (де видобувається більша частина російської нафти) трубопроводами, так і на сплату експортного мита. І це за умови, що продати цю нафту можна лише за ринковими цінами, які встановлюються на світових ринках.

Наразі ринкові ціни нижчі за вартість транспортування російської нафти та експортне мито, а отже, російські компанії зазнають збитків.

Нульова дохідність експорту нафти можлива за ціни на російську нафту Urals на рівні 15-16 доларів за барель. Нині ж ціни на російську нафту впали до 13 доларів за барель — мінімуму з 1999 року.

Росія є одним із найбільших експортерів нафти у світі. Валютні надходження РФ майже на 50% залежать від рівня світових цін на нафту, тому, коли ціни падають, російська валюта девальвує.

Як повідомляло BitukMedia, світові ціни на нафту оновили 18-річний мінімум на тлі новин про поширення коронавірусу та запровадження урядами країн світу обмежень на пересування повітряного й наземного транспорту.