Програма Stand-by: МВФ відновила роботу з Україною

18

Місія Міжнародного валютного фонду відновила свою роботу в Україні щодо першого перегляду програми Stand-by.

Про це повідомило видання «Інтерфакс-Україна» з посиланням на представництво Міжнародного валютного фонду.

«Місія … сьогодні відновлює свою роботу зустрічами з представниками влади», — розповіло видання.

Ще 21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by, на час новорічних свят робота була тимчасово зупинена.

У зв’язку з COVID-19 місія працюватиме з Україною у форматі онлайн-зв’язку.

МВФ обговорюватиме з владою України останні актуальні економічні події, а також заходи та реформи, необхідні для завершення першого перегляду.

Stand-by — що то за програма?

Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів МВФ 9 червня 2020 року. Тоді затвердили нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (майже $5 млрд) із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня — наступного. Розміри другого і третього траншу — по $700 млн, третього — $560 млн і завершального четвертого — $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія щодо першого перегляду програми працюватиме 13-23 липня, проте цей план був порушений.

За даними інформованих джерел агентства «Інтерфакс-Україна», програму stand-by фактично було поставлено «на паузу» через дії з боку української сторони, які поставили під сумніви базові принципи співпраці за програмою. Проте заяви президента Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією та низка конкретних кроків, зокрема прийняття держсбюджету-2021 та відновлення оргструктури Нацбанку, дали змогу заявити про місію.

Як повідомляло BitukMedia: