Проект “Велике будівництво” доріг: правда і фікція

56
Володимир Омелян
Фото: Вituk.Мedia

Під час передвиборчої гонки Володимир Зеленський казав про те, що на дороги витрачають мільярди, але доріг все одно немає. При цьому зараз влада витрачає на 20-30% більше грошей на дорогу ніж це було рік тому.

Про це в інтерв’ю BitukMedia розказав колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян

“Що сталося, коли на світових ринках ціна бітуму впала вдвічі, а в Україні дороги стали дорожчими на 20-30%. То що, корупції не було тоді, немає зараз і не буде її потім? Чи щось відбувається не те?”, – запитує Омелян.

Екс-міністр підтримує продовження розвитку дорожньої інфраструктури в Україні, але ставить під сумнів обґрунтування цін на дороги.

“Ми бачимо постійно різні заяви: то “ми виділили на дороги 120 мільярдів”, то 60 то 70 то 90 мільярдів. То “ми збудуємо 6500 кілометрів”, то 5 тисяч то 4200 або можливо 3 тисячі кілометрів. Те, що плавають цифри – це погано, оскільки дороги за один день не будуються”, – підкреслює Омелян.

За підрахунками Омеляна оновлення всього дорожнього покриття, при необмеженому фінансуванні, займе приблизно п’ять років і буде коштувати півтора трильйони гривень.

“Якщо ж виходити з нинішнього фінансування, хоч його і варто було б трохи збільшити, то це займе близько 10 років і буде коштувати один трильйон гривень. Тоді ми отримаємо нормальну дорожню мережу”, – зазначає колишній міністр інфраструктури.

Як повідомляло BitukMedia: