Посол Німеччини назвала найуспішніші реформи в Україні

61
Фото: hromadske.ua

Посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен вважає, що серед найуспішніших проведених в Україні реформ – банківська та реформа децентралізації.

Про це вона заявила в ефірі програми «Михайлівська, 1», розміщеній на сторінці МЗС в  Youtube.

«Одна з найуспішніших – це банківська реформа. Україна, мені здається, у регіоні Східної Європи країна, де банки зараз краще за все працюють, і це дуже добре», — сказала вона.

Також, на її думку, досить успішно працює реформа децентралізації.

«Зараз маємо всі ці об’єднані громади, і місцеві вибори, які пройдуть у жовтні, будуть ніби кінцем першого етапу. Але для цього треба ще буде прийняти закон про бюджет громад, і ми зараз дуже активно працюємо з Верховною Радою, щоб це було до виборів — щоб ці громади отримали відразу всі можливості самостійно потім вирішувати, які їх пріоритети на місцях», — сказала посол ФРН в Україні.

Вона відзначила, що в Україні також непогано почалася медична реформа.

«Коронакриза особливо показує, де є ще проблеми. Німеччина менше, але інші наші партнери – Велика Британія, Канада – працюють з українцями, щоб все ж таки не забути про початкові ідеї цієї реформи. І там є великі гроші, ці всі держзакупівлі, — там зараз є велика можливість корупції, і цим треба займатися», — зазначила Фельдгузен.

Вона також назвала гарними такі проєкти, як система «Прозорро», додатки «Дія» і «Дій вдома».

Ззаначимо, програма Міністерства закордонних справ «Михайлівська, 1» — це серія інтерв’ю з українськими та іноземними дипломатами, а також представниками міжнародних організацій про залаштунки дипломатичного життя та місце нашої країни у світі. Ця програма виходить за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Як повідомляло BitukMedia:

Україна і Німеччина заснували енергетичне партнерство

За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, станом на початок 2020 року 22 тисячі українських родин встановили сонячні панелі й використовують сонячну енергетику.

У Німеччині вчені з Берлінського центру Гельмгольца створили фотоелемент, який показав рекордну ефективність.