Подарунки для президента: що за рік отримав Зеленський, крім маски для сну

203
nv.ua

Володимир Зеленський, обраний президентом України рівно рік тому, отримав від дня інавгурації у 2019 році 181 подарунок.

Серед презентів — зібрання творів Шекспіра від Секретної розвідувальної служби міністерства закордонних справ Великобританії (MІ-6), пишуть Українські новини.

А засновник компанії Alibaba Group Джек Ма подарував Зеленському порцелянову статуетку «Покемон».

Третину подарунків, близько 60, Зеленський отримав від іноземних лідерів, делегацій та компаній.

У день інавгурації делегація США презентувала главі держави коробку для сигар з орлом на кришці, президент Угорщини Янош Адер – статуетку, делегації Казахстану – годинник, а Румунії – подарункову ручку.

Протягом першого півріччя президентства Зеленський отримав у подарунок від колишнього голови Європейської ради Дональда Туска краватку Hermes, від делегацій бізнесменів Китаю – червону вазу з малюнком квітів, сувій з драконом і птицею та сувій із зображенням моста.

Від посланця прем’єр-міністра Японії главі держави дісталася скатертина, від американських сенаторів – металева тарілка із символікою США, від Президента Фінляндії – ваза.

МЗС Польщі презентувало Зеленському запонки, Швеції – дизайнерську тарілку з металу. Від делегацій Словаччини, Ізраїлю та Франції президент отримав кришталеву тарілку, статуетку та ручку.

Під час візиту до Туреччини Зеленському презентували 10 подарунків, серед яких краватка від президента Реджепа Ердогана, цукорниця, мішечок із горохом нут і насінням коріандру, а під час візиту до Естонії – п’ять, серед яких велосипед і маска для сну.

У ході візиту до Литви Зеленський отримав від президента Гітанаса Науседи краватку й брошку. У Латвії – запонки від спікера Сейму, у Польщі – графин і набір склянок. А в Японії презентували годинник на дерев’яній дошці.

В Україні президент отримав від звільненого з ув’язнення в Росії режисера Олега Сенцова банку з написом «Слава Україні» й табличкою із в’язниці. А від ексголови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної — м’яку іграшку «Сова».

Під час робочого візиту Зеленського в Одесу йому презентували кепку «гоцманка» та керамічну статуетку «дельфін». На Чорнобильській атомній електростанції глава держави отримав у подарунок дозиметр, а на Сході – дерев’яну табличку з написом «Україна або смерть».

Крім цього, у 2019 році Зеленському дарували Біблії, ікони з бісеру, вишиванку, його портрет, картину «Зе! Команда» та близько сотні різних книжок.

Як повідомляло BitukMedia, Зеленський провів телефонну розмову з Спадкоємним принцом емірату Абу-Дабі Об’єднаних Арабських Еміратів шейхом Мухаммадом бін Заєда Аль Нагаяна. Президент подякував ОАЕ за гуманітарну допомогу.