«Паспорт у смартфоні» — тепер законний документ

77
дія

Народні депутати ухвалили законопроєкт, за яким цифрові паспорти тепер мають таку ж юридичну силу, як і пластикові чи паперові аналоги. 

Відповідний законопроєкт № 4355 підтримали 302 народні депутати та вже опублікували на сайті Верховної Ради.

«Прийняття законопроєкту забезпечить можливість безперешкодного використання громадянами України е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон», — зазначено в пояснювальній записці.

Законопроєкт передбачає введення е-паспортів громадянина України та паспортів для виїзду закордон. Так, цифровий паспорт буде у формі картки з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).

Автори законопроєкту пояснили, що такі паспорти можуть формувати за бажанням людини. Їх можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства. Електронні копії таких паспортів будуть рівноцінними копіям звичайних паспортів.

Водночас у проєкті закону зазначають, що цифрові документи не можна буде використовувати для перетину кордону України або виїзду на тимчасово окуповані території.

Якщо президент підпише цей законопроєкт, з 23 серпня біометричний паспорт та ID-картка у «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, що й пластикові та паперові аналоги.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що це значно спростить життя громадянам та «дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави».

Як повідомляло BitukMedia: