Нацрада не контролює ситуацію з українською мовою в ефірі, — Костинський

117

Ексчлен Нацради з питань телебачення Сергій Костинський вважає, що на сьогодні регулятор взагалі не контролює ситуацію з українською мовою в медіа.

Про це Костинський розповів в ексклюзивному інтерв’ю BitukMedia (щоб подивитись повну відеоверсію – доскрольте до кінця).

«Зараз я бачу, що Нацрада оголошує про здійснений моніторинг шести телеканалів. Це так Нацрада буде звітувати про те, що мовний закон виконується. Уявіть собі: ми моніторили близько 400 мовників, щоб бачити всю картинку. А сьогодні нам розповідають, що ми промоніторили 6 телеканалів», — зазначив Костинський.

Він вважає, що така ситуація свідчить про «деградацію роботи Нацради». «І це показник того, що сьогодні регулятор не контролює взагалі ситуацію з українською мовою», — заявив ексчлен Нацради з питань телебачення.

Костинський зауважив, що сьогодні в Україні «вже немає нікого, хто б чітко міг сказати, що відбувається з українською мовою на телебаченні і на радіо».

«Не можу поки сказати, чи це є свідома політика, чи це просто неспроможність здійснювати свій функціонал», — додав він.

Костинський пояснив, що коли він керував моніторингом медіа, «то ми моніторили близько 200 радіостанцій і близько 200 телеканалів, щоб побачити, як реалізується закон про мовні квоти: яка частка української мови, української пісні в ефірі радіостанцій і телеканалів».

«За рахунок того, що вибірка була величезною, ми бачили повну картинку і фіксували всі порушення. За декілька років призначили штрафів на суму близько 2 млн гривень. І всі медіагрупи сплачували ці штрафи. Тобто ми бачили всіх і нікому не давали спуску. Таким чином забезпечили дію закону про мовні квоти, вони не стали фікцією, а запрацювали», — підкреслив ексчлен Нацради з питань телебачення.

Як повідомляло BitukMedia: