Наслідки отруєння Навального: ЄС і Велика Британія запровадили нові санкції проти РФ

19
teknoblog

Європейський Союз та Велика Британія запровадили санкції проти шести посадовців РФ та Державного науково-дослідного інституту органічної хімії та технологій через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це йдеться в Офіційному віснику ЄС та на сайті уряду Великої Британії.

«Велика Британія застосує санкції, оголошені ЄС, проти шести фізичних та юридичних осіб, причетних до отруєння і спробі вбивства пана Навального в рамках режиму санкцій ЄС щодо хімічної зброї», — зазначив уряд Королівства.

Згідно з документом, санкції стосуються директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортникова, заступника голови Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, голови управління Кремля щодо внутрішньої політики Андрія Яріна, уповноваженого представника Путіна в Сибіру Сергія Меняйла та двох заступників міністра оборони Олексія Криворучка та Павла Попова.

Тепер їм заборонено в’їзд до країн Євросоюзу та Великої Британії та заморожено їх активи на території ЄС і Великої Британії.

Крім того, санкції запровадили проти російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого вважають причетним до Приватної військової компанії Вагнера.

Він надає підтримку цій компанії в Лівії, а це загрожує миру та безпеці в країні, тому ЄС ввів санкції. До цих обмежень Велика Британія теж приєдналась.

Нагадаємо, напередодні, організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

Речовина, яку знайшли в крові та сечі опозиціонера, формально не заборонена (адже її немає у списку ОЗХЗ). Однак, вона схожа за структурою на отруту 1.А.14 та 1.А.15 у класифікації Конвенції про заборону хімічної зброї. Це ті самі речовини, котрі виявили у 2018 році після отруєння родини Скрипалів.

Ще у вересні 2017 року Росія звітувала про знищення «останнього кілограму» отруйної речовини на вимогу ОЗХЗ. Вдруге про «знищені запаси» заявив глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін після отруєння Олексія Навального. Та результати аналізів ОЗХЗ показали, що Росія не тільки не припинила використання «Новічка», а й продовжила над ним роботу.

Як повідомляло BitukMedia: