На окупованих територіях відбувається деградація української інформполітики, – Костинський

278
Сергій Костинський,
Сергій Костинський,

На тимчасово окупованих територіях Україна програє інформаційну війну, оскільки закодувала практично всі канали супутникового мовлення, тоді як російські канали залишаються доступними.

Про це розповів ексчлен Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський в ексклюзивному інтерв’ю ВitukМedia.

«Головним інструментом мовлення на окупованій території є супутникове мовлення. Але в січні цього року 23 найбільших телеканали України закодували свій супутниковий сигнал. І мало того, що більше 11 млн українців дивляться сьогодні через свої супутникові антени російське ТБ, так іще й на окупованих територіях люди перестали бачити найвпливовіші і найпопулярніші українські телеканали», – зазначив він.

Те, що згодом деякі телеканали відключили кодування свого супутникового сигналу, на думку Костинського, не виправило ситуації.

«Потім після звернення президента розкодували «1+1 Інтернешенл та «Інтер+». Чи це змінило ситуацію? Ні, не змінило: адже закодували 23 телеканали, а розкодували тільки два. А російських телеканалів – понад 60 у відкритому доступі», – підкреслює він.

Така ситуація, за словами Костинського, призводить до того, що збільшується «м’який вплив» Росії на ситуацію в Україні.

«Росіяни на певному етапі зрозуміли, що навіщо боротися з українськими політичними елітами (як вони боролися з командою, яка була при владі з 2014 по 2019 роки), з якими не можна ні домовитися, ні протиснути щось, потрібне Кремлю? Чому б тоді не тиснути через суспільство? Тому вони діють «м’якими» методами, запускаючи певні наративи через телеканали, соцмережі», – каже  колишній член Нацради.

І така політика м’яких методів вже почала давати свої результати.

«Наприклад, в українському суспільстві люди заспокоїлися, що нібито війна локалізована. Або навіть, що взятий у 2014 році курс продовжується далі, а тому не треба нічого робити. Але насправді ми бачимо, що поступово здаються позиції на міжнародному рівні, у внутрішній політиці», — підкреслює Костинський.

Знищення UA|TV

За словами Костинського, ще однією критичною помилкою влади є фактичне знищення телеканалу UA|TV, який мав яскраву картинку, мав зрозумілу редакційну концепцію, круту команду.

«UA|TV поширювався у багатьох куточках світу – мовив арабською, англійською, російською, українською і кримськотатарською мовами. І він мав потенціал для розвитку – у перспективі це могло бути декілька телеканалів іномовлення: для мовлення на російськомовну аудиторію за кордоном, для мовлення на англомовну аудиторію», – каже Костинський.

Тобто був побудований фундамент, на якому можна було якісно розвивати своє мовлення і протидіяти російській пропаганді. Також на базі цієї мультимедійної платформи іномовлення могли б з’явитися телеканали і радіостанції для тимчасово окупованих територій, які б упроваджували державну інформполітику і займалися якраз інтеграцією цих територій.

«На жаль, усе звелося до того, що нова влада на базі телеканалу UA|TV створила телеканал «ДОМ», який сьогодні існує суто номінально. Він просто зберігається для чогось, на майбутнє. Можливо, щоб просто не критикували за повне знищення UA|TV. Але телеканал «ДОМ» навіть і близько не стоїть поруч з UA|TV. І подібного ресурсу, скоріше за все, ще довго не буде», — підкреслив ексчлен нацради.

 

Як повідомляло BitukMedia: