Мовне питання та відновлення експорту: про що домовились президенти України та Молдови

18
facebook.com/igor.zhovkva

Президенти України та Молдови Володимир Зеленський та Мая Санду під час зустрічі у Києві обговорили шість основних тем, важливих для двосторонньої співпраці.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

«Другий повноцінний робочий день 2021 року і перший закордонний візит президентки Маї Санду в Україну з часу її обрання. Візит і символічний, і важливий з точки зору результатів», — написав Жовква у своєму Facebook.

Він назвав шість тем, які були в центрі переговорів.

1.Відновлено повноцінний діалог на рівні президентів. Відповідно до підписаної Спільної декларації, утворено президентську раду — координуючий орган на рівні глав держав, які регулярно зустрічатимуться та досягатимуть домовленостей з усіх питань порядку денного.

2.Обговорено і досягнуто порозуміння щодо взаємної підтримки у питаннях регіональної безпеки. Обидва президенти підтримують суверенітет і територіальну цілісність держав у міжнародно визнаних кордонах.

«А Крим для Маї Санду назавжди і безумовно український», — зауважив Жовква.

3.Між двома столицями з‘явиться нова повноцінна магістраль включно з новим мостом через Дністер. Це скоротить час подорожі між Києвом та Кишиневом до понад 5 годин.

4.Україна готова відновити експорт своєї електроенергії до Молдови, а наші сусіди її готові прийняти.

5.Детально обговорено питання Дністровського гідровузла та весь комплекс супутніх аспектів, включаючи екологічний, та питання власності і демаркації відповідних ділянок кордону. Є політична воля, щоб це питання зникло як проблемне, далі справа за урядами та відповідними експертами.

6.Питання мовних та інших прав нацменшин в обох державах будуть врегульовані на паритетній основі.

«Ну і безумовно чекаємо Маю Санду на святкуванні 30-ї річниці Незалежності України. А вона, у свою чергу, запросила президента Володимир Зеленського відвідати Молдову з офіційним візитом», — підсумував Жовква.

Як повідомляло BitukMedia: