Кримінальна справа НАБУ проти Омеляна за портові збори: пояснення ексміністра інфраструктури

38
Володимир Омелян
Фото: bituk.media

Зниження портових зборів за які НАБУ зараз відкрило кримінальну справу проти було Омеляна мало стимулювати розвиток транзитного потенціалу України.

Про це в інтерв’ю BitukMedia заявив колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян

«Наша логіка була простою з перших днів в міністерстві ще у 2015 році: якщо ми хочемо ефективну економіку то вона повинна бути конкурентноздатною… Одним з таких каменів спотикання була морська галузь: надвисокі тарифи, закриті порти, які орієнтовані лише на експорт української сировини – це приводило до перекосів в зовнішній і внутрішній торгівлі», – сказав він.

Він повідомив, що Україна втрачала через це мільярди доларів прибутку: «Україна маючи всі шанси стати хабом між Європою і Азією, була просто тупіком».

«Вдумайтесь: через високі тарифи більшість вантажу на імпорт в Україну йшли через порти Румунії, Балтики, а вже потім контейнерами йшли через західний кордон України», – додав Омелян.

Зниження портових зборів було позитивно сприйнято бізнесом.

«Розрахунки показували: зменшиш на 60% тарифи – отримаєш надходжень до бюджету в 4 рази більше. Ми зменшили лише на 20%, щоб не було дуже болюче. Планували ще одне зниження в 2019 році. Але кримінальна справа НАБУ це фактично перекреслила», – підкреслює колишній міністр.

Як повідомляло BitukMedia: