В ОПУ назвали топ-5 результатів поїздки Зеленського в ОАЕ

38

Після офіційного візиту Володимира Зеленського до ОАЕ, там залишилась українська делегація для розвитку домовленостей, що були ухвалені під час зустрічі лідерів. 

Про це в ексклюзивному інтерв’ю BitukMedia розповів заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

«Візит закінчився — не закінчилася робота. Тому в Арабських Еміратах залишилася частина нашої делегації, яка продовжує реалізовувати укладені домовленості», — повідомив Жовква.

Він підкреслив, що за підсумками візиту в ОАЕ результатів багато.

Перш за все, метою поїздки було налагодження та ідентифікація економічного співробітництва між двома державами.

Другим основним досягненням візиту стало поглиблення економічних зв’язків між Україною та ОАЕ. «ОАЕ — це країна, де можна залучити інвестиції, отримати нові технології, просунути український бізнес, в тому числі аграрний. Тому тема продовольчої безпеки була основною», — підкреслив Ігор Жовква.

Третім досягненням є персоніфікація відносин між нашими державами. Він нагадав, що спочатку було дві телефонні розмови на рівні президента Зеленського і наслідного принца Абу-Дабі. Один з них відбувся після отримання Україною гуманітарної допомоги від ОАЕ для боротьби з COVID-19 в квітні 2020 року. А вже в ході візиту в ОАЕ лідери особисто обговорювали питання державної важливості півтори години замість запланованих 45 хвилин.

«Більш того, безпрецедентна практика: в кінці зустрічі до них приєднався прем’єр-міністр, віцепрезидент Еміратів, емір Дубая шейх Мохаммед. На моїй практиці — це перша така історія в ОАЕ. Тобто, півтори години три лідери говорили про всі важливі теми державного масштабу», — зазначив Жовква.

Четверте досягнення — це блок військово-технічного співробітництва. Під час візиту лідери держав підписали кілька рамкових меморандумів, уклали контракти і попрацювали на перспективу.

І п’ятим досягненням Ігор Жовква назвав контроль підготовки до всесвітньої виставки EXPO-2020 року, яка почнеться 1 жовтня, а вже 4 жовтня відкриється Національний день України і повноцінно запрацює український павільйон.

Заступник керівника ОПУ розповів, що президент України оглянув український павільйон на предмет готовності. Павільйон побудований в тій же зоні, що і дубайський, що гарантує доступ до нашого павільйону великої кількості відвідувачів.