ЄС виділив Україні 500 млн євро в межах четвертого макрофіну

36
ЄС
ukranews.com

Єврокомісія від імені ЄС схвалила виділення Україні позики на 500 млн євро в межах четвертої програми макрофінансової допомоги.

Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

У Єврокомісії пояснили, що виплата другого і останнього траншу стала можливою після того, як Україна здійснила дванадцять політичних дій, узгоджених з ЄС. Вони включали важливі заходи в галузі боротьби з корупцією та відмиванням грошей, управління державними фінансами, у банківському секторі, енергетиці, сферах охорони здоров’я та соціальної політики.

Україна також завершує роботу над новою угодою з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і здійснила відповідні попередні дії.

Разом із цією виплатою ЄС надав Україні 3,8 мільярда євро у вигляді позик з 2014 року. Це найбільша сума макрофінансової допомоги, яку ЄС виділив якій-небудь одній країні-партнеру.

«Україна залишається на високому місці в європейському порядку денному. Ми продовжуємо надавати політичну, фінансову і технічну підтримку, особливо в цей кризовий час, щоб підтримати програму реформ України для побудови більш стійкої економіки. У межах четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україна завершила необхідні реформи, і ми готуємо виділення коштів у розмірі 500 мільйонів євро» — сказав Валдіс Домбровскіс, віцепрезидент Єврокомісії з економіки, яка працює для людей, а також відповідає за макрофін для України.

«Цей останній кредит у розмірі 500 мільйонів євро є ще одним доказом нашої рішучості активно підтримувати Україну та її народ у ці важкі часи. Ми будемо надавати подальшу надзвичайну підтримку Україні в межах більш широкого пакета заходів підтримки у зв’язку з пандемічною кризою», — сказав єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні.

Як повідомляло BitukMedia: