Facebook маркуватиме сторінки державних ЗМІ як підконтрольні

88
Facebook
The Verge

Facebook оголосив, що буде позначати сторінки й акаунти державних медіа у соцмережі, а також протягом літа заблокує показ їхньої реклами для користувачів зі США.

Одними з перших позначать сторінки й акаунти російського Sputnik, іранського Press TV й китайського агентства «Сіньхуа», повідомляє Reuters із посиланням на наданий Facebook перелік ЗМІ.

При цьому американських державних медіа ці нововведення не торкнуться, бо ті, на думку соцмережі, й так ведуть незалежну редакційну політику.

Загалом на початку позначки про перебування медіа у власності держави з’являться на 200 сторінках і акаунтах Facebook.

В інтерв’ю Reuters керівник відділу кібербезпеки соцмережі Натаніель Ґляйхер уточнив, що соцмережа не буде позначати ЗМІ, які перебувають у власності окремих політиків чи партій, оскільки це може «вийти за межі, які й без того є непевними».

Facebook не перший запроваджує спеціальне маркування для медіа, що контролюються державами. Ще з 2018 року YouTube запровадив схожу позначку для ЗМІ, що повністю або частково фінансуються державами. Втім, за словами критиків, йому не завжди вдалося виокремити деякі медіа, які контролюються урядами.

Як повідомляло BitukMedia: