Естонія підтримала майбутнє членство України в ЄС — це вже четверта країна

14
pon.org.ua

Між Естонією та Україною підписали заяву, щодо пріоритетних напрямів двосторонньої співпраці, зокрема в ній фіксується готовність Естонії підтримати вступ України до ЄС.

Про це повідомили в Офісі президента.

«Україна завжди в серці естонського народу. І ми завжди максимально намагаємося підтримати Україну на всіх можливих майданчиках – це Європейський Союз, НАТО, ООН», – зауважила прем’єр-міністорка Естонської Республіки Кая Каллас.

Відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського і прем’єр-міністорки Естонської Республіки Каї Каллас, на якій вони обговорили співпрацю України та Естонії — зокрема готовність естонської сторони долучитися до саміту Кримської платформи у серпні 2021 року та допомогу, яку країна надає в реабілітації українських військових.

president.gov.ua

До того ж заступник глави Офісу президента Ігор Жовква резюмував: спільна заява, підписана Зеленським і Каллас, означає, що Естонія спільно з Литвою, Польщею та Латвією офіційно погодилися підтримати членство України в ЄС.

Варто зауважити, що згадані три країни підписували окремий документ — Декларацію про європейську перспективу України. Жовква назвав їх і спільну заяву Зеленського та Каллас «аналогічними документами».

У Декларації про європейську перспективу України підкреслюється прогрес Києва у виконанні Угоди про асоціацію з ЄС, а її підписанти погоджуються підтримати заявку України на набуття членства в Євросоюзі, коли вона «буде готова до цього відповідального кроку».

Як повідомляло BitukMedia: