Понеділок, 30 Березня, 2020
  Головна Політика та економіка В НБУ розповіли, хто насправді отримає кредитні канікули

  В НБУ розповіли, хто насправді отримає кредитні канікули

  Національний банк змінює постанову № 351, щоб спростити банкам процедуру надання кредитних канікул для бізнесу, який постраждав від режиму карантину.

  Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час круглого столу з банківським сектором, повідомляє Finclub.

  “Кредитні канікули – для тих українців і бізнесу, які реально постраждали від зупинки, тимчасової зупинки або часткової зупинки бізнесу”, – розповіла Катерина Рожкова.
  Решта компаній мають продовжувати обслуговувати отримані кредити.

  “Компанії, які продовжують працювати, малий бізнес, який продовжує працювати в тій чи іншій формі, не можуть вимагати від вас і претендувати на кредитні канікули. Ми говоримо про канікули для тих, хто повністю зупинився і в кого зникли джерела надходжень для обслуговування кредиту”, – наголосила Рожкова.

  Вона нагадала, що кредитні канікули – це не прощення процентів чи тіла кредиту.

  “Це просто відстрочка у часі. Все одно доведеться заплатити і тіло, і проценти за цей час”, – попередила топменеджерка НБУ.

  Частина банків уже почала процес реструктуризації таких кредитів, не чекаючи на затвердження нової регуляції НБУ.

  “Ми запровадили програми реструктуризації для клієнтів, щоб на період карантину послабити тиск. І якщо клієнт надає документи, що позбавлений джерела доходу, то ми будемо йти назустріч клієнту і послабимо на період карантину цей тиск”, – повідомив голова правління Форвард Банку Андрій Кисельов.

  Цієї позиції дотримуються також інші банкіри. “Ми маємо бути соціально відповідальними: дозволяти реструктуризацію кредитів, робити кредитні канікули”, – розповів голова правління Піреус Банку Сергій Наумов.

  Як повідомляло BitukMedia, зростання американських фондових бірж рекордне з часів Великої депресії

  Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!

  Данило Ївженко
  Журналіст