Середа, 26 Лютого, 2020
  Головна Політика та економіка Британія допоможе посилити флот, а Туреччина - ППО: домовленості Міноборони України

  Британія допоможе посилити флот, а Туреччина – ППО: домовленості Міноборони України

  Велика Британія і Туреччина нададуть допомогу Україні в посиленні інфраструктури ВМС ЗСУ, а також у вдосконаленні системи протиповітряної оборони.

  Про це повідомив у Facebook глава Міністерства оборони України Андрій Загороднюк, який відвідав з візитом штаб-квартиру НАТО в Брюсселі, де мав кілька важливих двосторонніх зустрічей із партнерами з Великої Британії, Латвії, Литви, Польщі і Туреччини.

  Загороднюк зазначив зокрема, що провів переговори щодо безпекової ситуації в Азово-Чорноморському регіоні із Держсекретарем із питань оборони Великої Британії Беном Воллесом, Міністром національної оборони Туреччини Хулусі Акаром та Міністром національної оборони Польщі Маріушем Блищаком.

  «Домовилися, що британці допомагатимуть у посиленні інфраструктури ВМС ЗСУ, а їхні інструктори долучаться до підготовки наших військових моряків», – заявив глава Міноборони.

  Також, за його словами, Україна планує розширити співпрацю з Туреччиною.

  «Турецькі колеги допоможуть нам вдосконалити нашу протиповітряну оборону в рамках спільної участі в Програмі НАТО (Air Situational Data Exchange). Окрім того, плануємо проводити спільні навчання ВМС обох країн», – повідомив Загороднюк.

  Він додав, що польська сторона також висловила повну підтримку у питанні отримання для України Партнерства розширених можливостей НАТО («Enhanced Opportunity Partnership»).

  Загороднюк обговорив з Міністром національної оборони Польщі подальше функціонування литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (LITPOLUKRBRIG).

  «До речі, про діяльність цього спільного підрозділу йшлося також під час зустрічі з Міністром охорони краю Литовської Республіки Раймундасом Кароблісом. Ми презентували литовцям наші плани щодо реформи військової освіти та сержантського складу», – розповів глава Міноборони.

  За його словами, литовська сторона запевнила у підтримці ініціативи щодо приєднання України до програми розширеного партнерства НАТО “Enhanced Opportunities Partners (ЕОР)”.

  Насичений день в Штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.Сьогодні провели ряд важливих двосторонніх зустрічей із нашими…

  Опубліковано Андрій Загороднюк Середа, 12 лютого 2020 р.

  Як повідомляло BitukMedia, українська армія посіла 29-те місце в оновленому рейтингу найсильніших армій світу за версією західного порталу Global Firepоwer.

  Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!