Завершили випробування: коли армія отримає перші українські крилаті ракети “Нептун”

55
український ракетний комплекс Р-360 «Нептун»
фото: ukroboronprom.com.ua.

В Україні успішно завершили випробування з ураженням надводної цілі двома крилатими ракетами Р-360 “Нептун”, орієнтовно через два місяці комплекс буде прийнятий на озброєння.

Про це повідомляє defence-ua.com.

“Ми завершили нещодавно фінішні випробування комплексу “Нептун”. Підкреслюю, що не ракети (Р-360), а комплексу “Нептун” (наземної берегової версії РК-360МЦ)”, – наголосив Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ “Луч” Олег Коростельов.

“Ми можемо констатувати факт, що ми завершили випробування і тепер буде проходити процедура постановки на озброєння. Вона містить акти державної комісії, вона містить кодифікацію складових частин і комплексу в цілому … І надалі, наказу міністра на взяття, як кажуть, на забезпечення”, – додав він.

За словами Олега Коростельова на всі процедурні моменти знадобиться приблизно кілька місяців. Він також висловив впевненість, що кошти на виготовлення першого берегового комплексу “Нептун” та ракет для нього будуть виділені державою.

“Я думаю, так мене орієнтують у всіх колах, що відносяться до озброєння, що гроші заплановані, вони будуть видані найближчим часом для забезпечення серійного виробництва”, – зазначив Олег Коростельов.

Фото: defence-ua.com
Коли виготовлять перші ракети для війська?

За словами Генерального конструктора-Генерального директора, наявні виробничі потужності підприємств оборонно-промислового комплексу України, залучених до виробництва комплексу РК-360МЦ, дозволять виготовити перший дивізіон берегової версії “Нептуна” протягом 10-11 місяців.

“В принципі, нам для виготовлення орієнтовної кількості та виробів (крилатих ракет) і складових частин комплексу буде потрібно близько 10-11 місяців. Трошки менш як рік. Тим більше, його здавати можна частинами. Тобто вводити в експлуатацію, наприклад, половину обладнання, яке необхідно на землі та партіями здавати ракети”, – розповів Олег Коростельов.

Як повідомляло BitukMedia: