Вінниця за екологію: в області розробили перший в Україні план з управління відходів

11
фото: Вінницька ОДА

Вінницька область – перша і єдина в Україні, яка розробила Регіональний план управління відходами на період до 2030 року (РПУВ).

Про це повідомляє пресслужба Вінницька обласна держадміністрація.

«Ми пройшли екологічну оцінку та процедуру громадського обговорення документу державного планування. Регіональний план управління відходами – це практичний посібник, в якому прийнято існуючу систему поводження з твердими побутовими відходами, використано зарубіжний та вітчизняний досвід, і, відповідно, запропоновано сценарії розвитку сфери поводження з ТПВ саме на місцевому рівні», – заявив голова ОДА Сергій Борзов.

Наразі є чіткий план дій органів місцевого самоврядування, що пропонує напрямок руху кожної окремої ОТГ області – заради екологічного добробуту територій.

Поки Вінницька ОДА залишається єдиною з таким планом, адміністрація області пропонує свою допомогу іншим областям. До прикладу, до вінницької команди звернеться Піщанська ОТГ, або будь-яка інша ОТГ щодо будівництва сміттєсортувальної лінії на власній території, то вінницька адміністрація підкаже: чи це рішення є доцільним, а головне економічно обґрунтованим для даної ОТГ, чи можливо місцевій владі вигідніше купити декілька сміттєвозів і довантажити сусідню, вже побудовану сміттєсортувальну лінію.

Як повідомила начальниця управління розвитку територій та інфраструктури ОДА Марія Зонова, саме у Вінницькій області проживає 1,5 млн населення. Обліковується 1504 населених пункти, які об’єднані 63 ОТГ та шість районів.

За її словами, щорічно на території області утворюється 2 млн тонн відходів, з них частка муніципальних побутових відходів складає близько 470 тис.тонн, решта – це відходи переробної промисловості, сільського, лісового господарства та інші відходи. Водночас переробляється або спалюється менш як 20% відходів. Як наслідок, накопичено майже 32 млн тонн сміття, що є катастрофічним навантаженням на навколишнє природне середовище.

Тож, метою Регіонального плану управління відходами Вінницької області на період до 2030 року є забезпечення сталого управління відходами в Вінницькій області з урахуванням положень концепції сталого розвитку та дотриманням ієрархії пріоритетів управління відходами.

Документ спрямований на досягнення національних цілей управління відходами на території Вінницької області з урахуванням місцевих особливостей, а також вирішення наявних та запобігти виникненню нових проблем, що мають відношення до сфери управління відходами.

Як повідомляло  BitukMedia: