В Україні запустили екологічний чат-бот для скарг — як він працює?

15
zmina.info

В Україні з’явився чат-бот, де можна за кілька кліків створити скаргу на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум.

Про це повідомили у громадській організації SaveEcoBot.

«Коли надто димить завод, тхне від сміттєзвалища, річка стає бурого кольору або вночі будують метро, а жителі навколишніх районів відчувають негативний вплив безпосередньо на собі чи на своїх близьких, мало хто знає, як на це можна вплинути й до кого звернутись по допомогу», – ідеться у повідомленні.

Новий функціонал екологічного чат-бота SaveEcoBot доступний в Telegram та Rakuten Viber.

Скарги на забруднення у SaveEcoBot – це:
  • Визначення типу екопорушення та відповідального органу.
  • Пошук найближчого забруднювача за координатами.
  • Автоматичні шаблони скарг на забруднення води, повітря, ґрунту, а також на відходи та шум.

Потрібно лише обрати вид забруднення, відповісти на кілька уточнювальних запитань, і бажано, додати фото. Далі бот сам згенерує потрібний документ.

Куди скаржитись?

За чинним законодавством адресатами вашої скарги будуть такі центральні або місцеві органи влади:

  • Державна екологічна інспекція України.
  • Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
  • Органи місцевої влади (обласні держадміністрації та обласні ради).

Отже, якщо ви спостерігаєте наднормативне екологічне забруднення, тепер ви можете за кілька кліків сформувати скаргу за шаблоном, в якому всі формальності вже враховано, та відправити її до релевантної інстанції. Ви також можете прикріпити до скарги фотографію забруднення прямо в чат-боті. І все це з вашого смартфону будь-де і будь-коли!

Новий інструмент розробили Громадська організація SaveDnipro спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Державною екологічною інспекцією України.

Раніше BitukMedia повідомляло, що у Києві встановлено 247 станцій моніторингу стану атмосферного повітря, з них 142 працює — усі встановлено завдяки мешканцям міста та незалежним проєктам.