В Україні розробляють перший мобільний додаток про Чорнобиль

73
https://exo.in.ua/

На єдиному ресурсі буде зібрано актуальну, достовірну та правдиву інформацію про аварію на ЧАЕС, сучасний стан зони відчуження та локацій, які є цікавими для відвідування.

Як повідомили ВitukМedia розробники додатку Chernobyl App, його презентують загалу вже цієї осені, а його розробку підтримує Державне агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

«Проєкт відбувається за підтримки Українського культурного фонду та за сприянням Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля», — зазначили представники проєкту.

Додатку буде презентувати Зону відчуження як важливу історичну пам’ятку світового рівня. І міститиме в собі всю достовірну інформацю про аварію.

«Мобільні застосунки – це сучасно та зручно. Завдяки подібним проєктам люди зможуть на одній платформі знайти необхідну інформацію у доступній формі. Агентство зацікавлене в тому, щоб про зону відчуження, яка є не тільки територією найбільшої техногенної аварії, а й важливою пам’яткою історії для всього світу, було якомога більше правдивої інформації у зручному форматі», – наголошує заступник Голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Працює над мобільним додатком команда розробників, що вже мають у своєму портфоліо проєкти HeForShe Ukraine, Burning Man. Координаторка Марія Тінтул вірить у те, що розробники зможуть поєднати увесь функціонал та створити якісний ресурс.

Складові застосунку, які перебувають на стадії розроблення:

  • AR-контент з унікальними активаціями та порталами до різних точок Чорнобилю;
  • Авторські тури зоною відчуження з аудіогідами від очевидців подій;
  • Карта радіаційного забруднення;
  • Медіатека з архівними матеріалами та ексклюзивним контентом;
  • Культурна спадщина Чорнобилю.

При цьому розробники додатку не будуть співпрацювати з турагенствами, що пропонують екскурсії до ЧАЕС.

«Кожна людина за допомогою системи електронного квитка Державного агентства України з управління зоною відчуження зможе самостійно організувати свою поїздку, а наш додаток допоможе в цьому, надавши повну інформацію до відвідування та супроводжуючи людину під час подорожі вже на місці, навіть без доступу до інтернету», — зазначили розробники.

Як повідомляло BitukMedia: