В Європі запускають «розумний район»

16
The New York Times

В нідерландському місті Хелмонд працюють над створенням «розумного району» Брейнпорт (Brainport Smart District), який буде представляти собою новий тип житлової зони. Про це повідомляє The New York Times.

Новий район, розрахований на 4500 людей, займе площу в 380 акрів (1,5 квадратних кілометри), в основу його функціонування ляжуть технології. Його будуватимуть не по заздалегідь підготовленому плану, а виходячи з потреб і навичок майбутніх мешканців.

Всі нові ідеї збираються перевіряти і адаптувати в лабораторії. Над проєктом працює фонд розумного району Брейнпорт в партнерстві з муніципалітетом Хелмонді і провінцією Північний Брабант, Технічним університетом Ейндховена і Тілбургським університетом, а також компанією Brainport Development. Район фінансується за рахунок державно-приватного партнерства, причому кошти на окремі проєкти надходять від їх розробників в приватному порядку. Сумарні витрати на «розумний район» поки не визначені.

The New York Times

Тут будуть використовуватися нові способи отримання енергії. У транспортній системі великий акцент планують зробити на поширення електромобілів. Функціонування інфраструктури ґрунтується на роботі безлічі сенсорів і безперервному обміні даними. Всередині Брейнпорта розміститься 50 різних типів будинків – всього житлових будівель буде 100. Будинки межуватимуть з діловими і розважальними просторами.

“Весь регіон нагадує маленьку Кремнієву долину, – підкреслив Бен ван Беркель, засновник і старший архітектор компанії UNStudio, відповідальної за майстер-план району. У Хелмонді знаходиться громада Ейндховен, чверть робочих місць в якій доводиться на сферу IT. Тут знаходяться офіси Philips, Tesla і ASML”.

Творці Брейнпорта відзначають, що першим жителям району по суті належить взяти участь в експерименті, так як багато гіпотез тільки доведеться протестувати і оцінити, наскільки деякі рішення застосовні в проєктуванні житлового району. Будівництво перших 40 ділянок почнеться у вересні 2021 року. Весь район повинен бути завершений протягом 10 років.