У 2021 році запрацює надшвидкісний інтернет: SpaceX успішно вивела на орбіту ще 60 інтернет-супутників Starlink

46
ms.detector.media

Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 мінісупутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink. 

Про це повідомила пресслужба SpaceX.

«Falcon 9 — це багаторазова двоступенева ракета, розроблена та виготовлена SpaceX для надійного та безпечного транспортування людей та корисного навантаження на орбіту Землі та поза нею. Наразі Falcon 9 — успішно запущений», — зазначила пресслужба.

Тож, запуск був здійснений о 08:25 за часом Східного узбережжя США (15:25 за Києвом) зі стартового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Через 1 годину і 3 хвилини після старту ракети група супутників Starlink вийшла на задану орбіту.

Багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX використали для запуску вже шостий раз. Цього разу, він через 8 хвилин 24 секунди після запуску здійснив успішну керовану посадку на автоматичну плавучу платформу «Of Course I Still Love You».

Таке повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до 6 млн доларів при запусках своїх ракет.

Це вже чотирнадцяте виведення на орбіту групи інтернет-супутників, від травня минулого року, в рамках проєкту Starlink.

Попередня партія з 60 супутників Starlink була запущена 6 жовтня. Тепер її орбітальне угруповання складається вже з 833 космічних апаратів.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 000 космічних апаратів даного типу (а надалі з 30 000) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети.

SpaceX повідомила, що вже у 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям усю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій для реалізації проєкту оцінюється в 10 млрд доларів.

Як повідомляло BitukMedia: