США передали Військово-морським силам України 84 човни

33
Морські піхотинці на швидкісному човні Willard Sea Force 730 Фото: Командування морської піхоти

США передали для потреб Військово-Морських Сил України в рамках Ініціативи сприяння безпеці України 84 човни.

Про це пише Український мілітарний портал, посилаючись на Посольство США в Україні у Twitter.

Зазначається, що раніше США вже передавали для національного флоту швидкісні човни, одні з останніх – Willard Sea Force 730 та Sea Force 11M, 7 метрових та 11 метрових відповідно.

Човни Willard Sea Force 730 та Sea Force 11M

Їх було замовлено в рамках програми «Іноземні військові продажі» у США ще до початку російської агресії у 2014 році.

Ціна одного 11-ти метрового човна складає близько 850 тис доларів, а 7-ми метрового в районі 350 тис доларів (ціна залежить від комплектації та умов контракту).

11 метрові човни оснащені двигунами Cummins QSB 5.9 потужністю 380 кінських сил та водометами Hamilton HJ292, 7 метрові Cummins QSB 5.9 та поворотно-відкидними колонками Mercruiser.

Willard Sea Force 730 бере на борт до 18 осіб, а Sea Force 11M можуть перевозити до 26 бійців.

11 метровий швидкісний катер типу RHIB USMI Naval Special Warfare ( NSW ) Фото: rhibunlimited.com

В комплектації тих човнів навігаційна радіолокаційна станція Furuno, наявний станок під 7,62-мм кулемет.

Човни виготовлені з жорстким дном і належать до класу RIB (англ. Rigged Inflatable Boats) та RHIB (від англ. rigid-hulled inflatable boat) виготовлені з алюмінію та поліуретанового нейлону.

Човни прийняті на озброєння Військово-Морських Сил ЗСУ, Willard SF-730 ще у 2011 році відповідно до Наказу Міністра оборони України № 573 від 16 вересня 2011 року «Про прийняття на озброєння Збройних Сил України шлюпок з жорстким корпусом та надувними бортами Willard SF-540 та Willard SF-730».

Подібні човни призначені для доставки у морі майна і озброєння, а також оглядових команд кораблів і суден та підрозділів спецпризначення, а також для використання як аварійно-рятувального та рейдового плавзасобу під час виконання робіт у прибережній частині моря.