SpaceX починає передстартові випробування корабля для польотів на Марс

22

Космічна компанія Ілона Маска SpaceX закінчила установку 9-го прототипу міжпланетного багаторазового космічного корабля Starship, почавши передстартові випробування. 

Про це передає BitukMedia із посиланням на трансляцію з космодрому в місті Бока Чика, штат Техас.

Starship, що є частиною програми доставки людей на Марс, — найамбітніша програма SpaceX. Апарат поєднує в собі функції другого ступеня і багаторазового космічного корабля. Як прискорювач використовують Super Heavy. Також передбачається створення танкера на базі Starship: його будуть застосовувати для тривалих експедицій.

Як повідомляє TechCrunch, після завершення передстартових випробувань апарат тестуватимуть у режимі польоту. Таким чином у компанії хочуть отримати більше інформації для подальших випробувань, щоб згодом досягнути прототипом цього корабля земної орбіти.

«Щоб уникнути ситуації, яка була з минулим прототипом, який вибухнув під час приземлення, новий апарат дещо змінили», — зазначив Ілон Маск.

Нагадаємо, 10 грудня космічна SpaceX здійснила запуск восьмого прототипу корабля Starship, однак під час невдалої посадки апарат вибухнув.

Причиною жорсткої посадки стало те, що один з трьох двигунів не працював, а другий включився лише на мить, а вибух стався через низький тиск в головному баку для кисню.