Шукатиме ознаки життя: NASA запустила новий марсохід

86
марсохід Perseverance

Чи є життя на Марсі? Питання, яке одвічно турбує не лише вчених, а й людство загалом. І вже зовсім скоро ми зможемо знайти відповідь на це питання.

У четвер, 30 липня, відбувся успішний запуск важкої ракети Atlas V 541 з марсоходом на борту. Запуск ракети відбувся в рамках проекту Mars 2020 Rover Mission.

Про це повідомляє BitukMedia з посиланням на трансляцію американського космічного агентства NASA.

Ракета, яка має доставити до Марса планетохід Perseverance («Наполегливість») з керованим дроном-розвідником, стартувала з мису Канаверал. Марсохід Perseverance шукатиме ознаки існування в минулому Марса мікробіологічних форм життя для відправки на Землю у 2031 році. Зокрема, він збере зразки грунту,  а також вивчатиме клімат і погоду на планеті.

Крім цього, він доставить на Марс зразки матеріалів, з яких планують робити скафандри для висадки людей на поверхню Місяця і, в подальшому, Марса. Інженери перевірять, як на зразки вплине марсіанська середовище.

Повідомляється, що апарат укомплектований 23 спеціалізованими камерами, вдосконаленою навігаційною системою, екстремальною установкою, яка зможе зібрати зразки марсіанського повітря, а також — 2 мікрофони, завдяки яким людство може вперше почути, як звучить Марс.

Очікується, що планетохід прибуде на Марс, приблизно — 18 лютого 2021 року. Після висадки, марсохід близько 2 років працюватиме у районі кратера Джезеро.

Також уперше у складі місії на Марс буде безпілотник — 1,8-кілограмовий міні-гелікоптер Ingenuity («Винахідливість»).

Загальні витрати на місію (створення апарату і запуск) оцінюються в 2,1-2,7 мільярда доларів.

Це вже третя місія на Марс, яку запустили цього року. Завдяки дослідженням, проведеним марсоходом Curiosity, ми дізналися, що водні джерела Марса згинули в історії понад три мільярди років тому.

Але джерела прісної води говорять про те, що Марс був заселений. Досі людство не знайшло жодних доказів життя на «червоній планеті». Але якщо колись там щось жило, то ми обов’язково знайдемо сліди цього життя.