Штучний інтелект навчили розпізнавати синиць із точністю до 90%

17
Штучний інтелект
cacds.org.ua

Група дослідників із Франції, Німеччини, Португалії й Південної Африки розробила програму на основі штучного інтелекту, здатну розпізнавати різні види малих пташок із точністю до 90%.

Це може полегшити роботу орнітологів зі спостереження за такими птахами в дикій природі, повідомляє The Guardian.

Програма дослідників може розпізнавати двох видів малих птахів, які найчастіше вивчаються в Європі: синицю велику звичайну і діамантника зебрового. Камера зчитала й правильно розпізнала зображення синиці в понад 90% випадків і діамантника — у 87% випадків.

Робота дослідників є одним із перших прикладів застосування штучного інтелекту для розпізнавання тварин невеликого розміру. Схожі програми вже використовуються, аби виявити мавп чи свиней.

За словами співавтора дослідження, Андре Ферейри із французького Центру функціональної та еволюційної екології, їхня розробка дозволить заощадити час для орнітологів і зекономити ресурси, що виділяються на спостереження за малими птахами.

Утім програма ще потребує вдосконалення. Вона змогла лише повторно розпізнати окремого птаха, якого їй вже показували, а не, приміром, цілу їх зграю. Потенційно її впровадження може зробити непотрібним процес кільцювання птахів, за допомогою якого зараз відстежують маршрут їхнього руху.

Як повідомляло BitukMedia: