Портали між країнами: у Вільнюсі та Любліні встановили екрани реального часу

19
twitter.com/GoVilnius

У столиці Литви Вільнюсі біля залізничного вокзалу встановили екран, на якому відбувається пряма трансляція з польського міста Люблін. Такий самий екран з’явився і в Любліні — за допомогою пристрою транслюється прямий етер із Вільнюса.

Про це повідомило The Verge.

Тепер жителі двох міст, розташованих на відстані 600 кілометрів, можуть бачити одне одного в реальному часі. Екрани мають круглу форму і нагадують портали з науково-фантастичних фільмів.

Як пояснив свою ідею її автор Бенедіктас Гіліс, причинами більшості проблем, із якими стикається людство, є не відсутність необхідних знань і технологій.

«[Причина] — трайбалізм, недолік співчуття і вузьке сприйняття світу, яке часто обмежується нашими національними кордонами», — пояснив Гіліс і додав, що проєкт має на меті об’єднати людей різних культур, відкинути розбіжності минулого і переосмислити ідею єдності.

Дизайн екрану розробили інженери Центру творчості та інновацій Вільнюського технічного університету імені Гедиміна. Пристрій створювали протягом п’яти років.

Кругла форма екрану є не тільки посиланням до наукової фантастики, але й символізує колесо часу. У майбутньому творці проєкту планують встановити такі ж екрани й в інших містах.