Німецькі фермери підказали: українець зібрав механізм, що дозволяє отримати подвійний врожай суниці

43
greenpost.ua

На Одещині фермер Юрій Лагуза збирає подвоєний врожай суниці і сам вдосконалює механічний процес.

Про це повідомило Greenpost.

«Українець по відео зібрав механізм, який дозволяє отримати подвійний врожай суниці», — розповіло видання.

Кілька років тому Юрій Лагуза знайшов в інтернеті технологію «вирощування на буграх», про яку розповідали на своєму YouTube каналі німецькі фермери.

Такий спосіб посадки ефективніший, бо навесні бугор швидше прогрівається та відрізняється більшою вологомісткістю у порівнянні з грядкою.

Відомо, що інноваційний спосіб вирощування передбачає використання складного та дорогого обладнання, яке одночасно, за один прохід:

  • укладає в землю крапельну стрічку,
  • формує бугор з грунту,
  • вкриває його мульчуючою плівкою.

Коштів на придбання такого обладнання не було, але нова технологія так сильно заворожила Юрія, що він зважився на авантюру: самостійно виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором.

Оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже у два рази більший, ніж на ділянках, де використовувалася традиційна технологія. При цьому перший врожай зі своєї ділянки Юрій зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.

Цього року Юрій за допомогою членів своєї сім’ї посадив суницю садову за технологією «вирощування на буграх» вже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю. Усі з нетерпінням чекають на весну та вірять, що їх суниця з’явитися на ринках Ізмаїла й Одеси однією з перших, і напевно буде найсмачніша.

Як повідомляло BitukMedia: