НБУ почав регулювати використання QR-кодів

22
QR-код
https://www.epravda.com.ua/

Нацбанк затвердив єдині підходи до формування і використання QR-кодів для здійснення розрахунків (йдеться про кредитний переказ). Це має підвищити зручність та швидкість розрахунків і знизити операційні ризики.

Відповідні норми містить постанова правління НБУ від 28 травня, яка набуває чинності з 3 червня, передає прес-служба регулятора.

“Мета цього рішення – надати ринку уніфікований інструмент для підвищення зручності розрахунків, що зможе вирішити проблему сумісності для різних інфраструктур учасників ринку.

Учасники ринку і зараз використовують QR-коди, але створюють їх за власними правилами. Наявність єдиного підходу до вимог формування QR-кодів дасть можливість підвищити швидкість розрахунків та знизити операційні ризики”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що єдині підходи у першу чергу забезпечують потреби тих учасників ринку, які співпрацюють з постачальниками послуг.

“По перше, використовувати QR-код дуже зручно. Адже це майже до нуля знижує вірогідність помилки у реквізитах отримувача чи призначенні платежу. По друге, платіж відбувається швидко і не потребує додаткових дій від платника”, – пояснив директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олексій Шабан.

Як повідомляло BitukMedia: