Наступає на п’ята дорослим науковцям: школярка створила винахід, який допоможе у боротьбі з COVID-19

47
Фото: 3M Young Scientist Challenge

Аніка Чебролу, 14-річна школярка з Техасу, виграла конкурс молодих вчених, де представила винахід, який потенційно може зупинити поширення коронавірусу в організмі людини.

Про це повідомило CNN.

«Аніка, американка індійського походження, представила свій проєкт, коли була в 8-ому класі, вона не завжди була зосереджена на пошуку ліки від Covid-19», — написало видання.

Тож, американка індійського походження Аніка Чебролу змоделювала формулу молекули свинцю, яка може вибірково зв’язуватись з білком вірусу SARS-CoV-2 (це той самий коронавірус).

Таким чином молекула може зв’язати шип вірусу і не дати йому зв’язатися з клітинами людини.

Спочатку дівчина вирішила працювати над молекулою, яка могла б зв’язуватися з білком вірусу грипу, однак науковий керівник порадив Аніці змістити фокус свого дослідження на коронавірус.

Зі своїм винаходом дівчина перемогла на конкурсі молодих вчених 3M Young Scientist Challenge й отримала приз у 25 тисяч доларів.

Дівчина каже, що виграти було приємно, але на цьому робота не закінчується. Далі вона планує співпрацювати з дослідниками, щоб перетворити своє відкриття на справжній засіб боротьби проти COVID-19.

Як повідомляло BitukMedia: