NASA планує побудувати радіотелескоп у місячному кратері

264
NASA LCRT

Аерокосмічне управління США, можливо, візьметься за будівництво ультрадовгохвильового радіотелескопа в одному з кратерів на протилежному боці Місяця.

Про це пише прес-служба NASA.

Такий проєкт запропонували у 2018 році, весь цей час його доробляли для отримання гранту. Радіотелескоп Місячного кратера (LCRT) за допомогою Місяця-екрана, який прикриє апарат від будь-яких радіоперешкод із Землі, Сонця і супутників на час місячної ночі, “зможе зробити величезні наукові відкриття в галузі космології, спостереження за раннім Всесвітом на довжині хвиль 10-50 м (частоти 6-30 МГц) “.

За задумом, автоматичні ровери DuAxel розгорнуть усередині кратера з габаритами 3-5 км, дротяну сітку діаметром близько 1 км з підвісним приймачем у центрі.

З вибором місця для телескопа поки не визначилися.

Проект включений в програму Innovative Advanced Concepts, де NASA збирає футуристичні концепти. На розробку документації відведено дев’ять місяців.

За словами Саптарші Бандьопадхьяй, лідера проєкту з Лабораторії реактивного руху NASA, без іоносферних перешкод і радіошумів астрономи зможуть вивчати Всесвіт у такому діапазоні хвиль, який ніколи не буде доступним з Землі.

Як повідомляло BitukMedia, американська авіакосмічна компанія евакуювала зі США українців.