На орбіту виведуть супутник «Січ-2-30». КБ «Південне» уже підписало контракт з нідерландською компанією

13
facebook.com/oleguruskyi

Конструкторське бюро «Південне» імені Янгеля уклало контракт із нідерландською компанією ISILaunch для виведення на орбіту космічного апарату «Січ-2-30 (2-1)».

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

«Радий повідомити, що ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» (Yuzhnoye State Design Office) укладений контракт з європейською компанією ISILAUNCH щодо виведення на орбіту космічного апарату «Січ-2-30», — написав він у своєму Фейсбук.

За його словами, запуск супутника має відбутися із пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9.

Саме ISILaunch має відповідну угоду з цією американською компанією, якою уповноважена на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на цьому ракетоносію та надання відповідних інжинірингових послуг та матеріальної частини.

Уруський зазначив, дотепер уже здійснено авансовий платіж.

Запуск космічного апарата планується здійснити в грудні 2021 року (резерв – січень 2022 року).

Він також зазначив, що наразі КБ «Південне» разом із Національним центром управління та випробувань космічних засобів здійснює всі необхідні роботи з підготовки до запуску «Січ-2-30» і підготовки наземного сегмента.

Запуск і подальше використання супутника дадуть змогу вирішувати чимало актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони.

Як повідомляло BitukMedia: