Міноборони планує взяти на озброєння «рої безпілотників»

61
безпілотники
Фото: wing.com.ua.

Міноборони має позитивне ставлення до москітної стратегії переозброєння, як розвиток поглядів Джона Аквіли, особливо це стосується застосування БПАК різних класів за відповідною тактикою дії в групі (типу «рій»).

Про це розповів заступник міністра оборони України Олександр Миронюк в інтерв’ю “Оборонно-Промисловому Кур’єру“, говорячи про держоборонзамовлення на 2020 рік.

За його словами, відповідно до цього принципу можливо формувати так звані «конвої», які можуть складатися з:

  • розвідувально-ударних БПЛА,
  • БПЛА постановників радіоперешкод.

Зазначені літальні апарати за попередньо визначеними цілями виходять в район проведення операції, уточнюють координати цілі і під прикриттям постановників перешкод знищують певну мету (цілі).

Нині у військових частинах Збройних Сил України створено підрозділи, які експлуатують БПАК I класу тактичного поля бою (Spektator-M1, А1-СМ “Фурія”, Лелека-100, Sparrow, RQ-11B і т.д .), тактичні (міні) (PD-1, ACS-3) з метою:

  • ведення повітряної розвідки,
  • коригування вогню артилерії,
  • знищення важливих об’єктів супротивника.

Перспективи

У 2019 Україна закупила розвідувально-ударний БПАК Bayraktar TB2 виробництва Туреччини і зокрема керовані боєприпаси до неї. Проведено навчання екіпажів БПАК на території Турецької Республіки.

За тактико-технічними характеристиками БПАК Bayraktar TB2 може перебувати в повітрі до 22-24 годин і виконувати завдання з ведення комплексної повітряної розвідки в оптичному і інфрачервоному діапазонах і здійснювати точкова поразка певних цілей за допомогою чотирьох керованих боєприпасів з лазерною головкою самонаведення.

Отже, Україна вже має бойовий підрозділ розвідувально-ударних БПАК і здатна виконувати бойові завдання зі знищення важливих цілей противника.

Як повідомляло BitukMedia: