Космос відкрито для всіх охочих: для польоту в SpaceX обрали дівчину з протезованою частиною тіла

8
stjude.org

SpaceX вперше відправить у космос людину з протезованою частиною тіла — це станеться у межах місії з цивільним екіпажем.

Про це повідомила пресслужба госпіталю Сент-Джуд.

«Пам’ятаю, я сміялася й сказала: «Ви серйозно?!», — поділилася своїми першими враженнями Хейлі Арцено.

Коли Хейлі було 10, їй діагностували рак кісток. Дівчина лікувалася у госпіталі Сент-Джуд, до якого згодом повернулася працювати. Під час лікування їй робили хіміотерапію, а також провели операцію, щоб замінити деякі кістки ніг на протез.

Спершу після операції Хейлі не могла підняти ногу чи ходити без милиць, вона тижнями працювала над зміцненням м’язів і рівноваги. Вона навіть не уявляла, що могла б стати космонавткою.

Після успішного завершення лікування Хейлі здобула ступінь бакалавра з іспанської мови та ступінь асистента лікаря. Наразі вона працює у госпіталі Сент-Джуд із дітьми, у яких діагностували лейкімію чи лімфому.

Арцено розповіла, що їй запропонували приєднатися до місії ще на початку січня цього року. Після обговорення цієї пропозиції з рідними, зокрема з братом та його дружиною, які є аерокосмічними інженерами, вона погодилася на політ. Проте їй довелося мовчати про своє рішення деякий час.

Місію Inspiration4 очолюватиме бізнесмен Джаред Ісаакман. Також SpaceX обирає ще трьох членів екіпажу зі звичайних людей. Одне місце виділили для медичного працівника ㅡ його займе 29-річна помічниця лікаря з дитячого дослідницького госпіталю Сент-Джуд.

Як повідомляло BitukMedia: