Корабель Crew Dragon успішно повернувся на Землю

22
Фото: астронавти Боб Бенкен та Дуглас Харлі (twitter.com/NASA)

Космічний корабель Crew Dragon американської компанії SpaceX приводнився у Мексиканській затоці після відстикування від Міжнародної космічної станції. Корабель повернув на Землю американських астронавтів Боба Бенкена та Дугласа Харлі.

Повернення корабля Crew Dragon транслювало космічне агентство NASA.

Американські астронавти повернулися на Землю після двох місяців перебування на МКС, куди їх доправив той самий корабель Crew Dragon. Це була перша місія космічного агентства NASA з застосуванням приватного корабля.

Crew Dragon з астронавтами на борту відстикувався від МКС вранці 2 серпня, після чого вирушив до Землі.

Близько 20:26 за Київським часом на кораблі увімкнули двигуни, які допомогли Crew Dragon спуститися з орбіти, далі корабель увійшов в щільні шари атмосфери.

На висоті близько 5,5 км активували гальмівні парашути, а на висоті близько 2 км розкриваються чотири основних парашута. Процес зниження корабля з орбіти транслювався в прямому ефірі. Після приземлення астронавти відчувають себе добре, кажуть в NASA.

Запуск корабля Crew Dragon до МКС відбувся 30 травня з космодрому на мисі Канаверал; вперше за 11 років американські астронавти відправилися на МКС не на російському “Союзі”.

Корабель SpaceX зістикувався з МКС після 19 годин польоту, але астронавти зійшли на борт космічної станції лише через 2 години.

Після успішного запуску Crew Dragon, власник SpaceX Ілон Маск заявив про намір здійснити політ на Місяць у найближчі чотири роки.