Харків у космосі! Українські науковці провели випробовування іонно-плазмових двигунів

60
Фото: pixabay.com

Харківський машинобудівний завод «ФЕД» спільно з вченими Харківського авіаційного інституту провели випробовування космічного іонно-плазмового двигуна.

Про це повідомив президент асоціації «Укравіапром» і голова правління акціонерного товариства FED Віктор Попов.

«Буквально наприкінці року ми провели випробовування. Я б сказав, що ми виготовили перший у світі український іонно-плазмовий двигун», – розповів Попов.

За його словами, крім двигунів фахівці створили нову систему охолодження супутників: «Самі супутники вже перебувають на монтажному комплексі стартового майданчика».

Науковець також розповів, що п’ять років працювали над створенням нової системи охолодження супутників, у тому числі й для міжпланетних перельотів за замовленням Міжнародного космічного агенства.

«Протягом цього тривалого часу ми відпрацювали не тільки конструкцію, а й технології, та вже здійснили комплектування двох супутників Європейського космічного агенства за замовленням американської компанії», – зазначив Попов.

За його словами, всі старти суворо розраховані: «Тож ми чекаємо на політ. Коли це все станеться, ми всюди напишемо «Харків у космосі! Знову у космосі!» До того ж у міжнародному космосі».

«Система охолодження принципово нова. Вона буде розповсюджена і на охолодження Місячних модулів і так далі, тому є велика перспектива», – додав директор заводу «ФЕД».

За його словами, до створення систем залучені як українські, так й іноземні фахівці:»У нас тривають перемовини, ми обговорюємо умови контракту на 34 супутники».

«Створення двигунів та системи охолодження відкривають для Харкова вихід на світовий ринок. Не встигли ми закінчити два проєкти, як вже отримали пропозиції від Туреччини, Китаю, Німеччини», – відзначив Попов.

За його словами, також отримали від В’єтнаму замовлення на 100 іонно-плазмових двигунів.

космос
Суспільне

Як повідомляло BitukMedia: